UniquaShop

 

 

 

Ještě více toho naleznete přímo v našem Turistickém informačním centru Hukvaldy.

csskendeplrufrzh-TWvi

Hotel Hukvaldy

Wellness Hotel Hukvaldy Beskydy

V podhůří moravských Beskyd, uprostřed historické obce Hukvaldy, stojí nově zrekonstruovaný wellnes hotel Hukvaldy. Je vyhledávaným místem, protože se nachází nedaleko hor i moravskoslezské metropole Ostravy. Je velice dobře dostupný, 5 minut cesty od mezinárodní silnice R48 vedoucí od polských hranic s napojením na dálnici D1.
Hotel Hukvaldy otvírá svou náruč všem klientům bez rozdílu věku. Mohou jej využít k dovolené rodiny s dětmi, svatebčané, manažeři k ubytování na cestách i jako firemní pobyty pro svá školení. V okolí hotelu najdou návštěvníci širokou škálu možností trávení volného času. Užijí si zde sportovci i milovníci umění. Hotel se nachází nedaleko měst Ostravice, Rožnov pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jičín či Ostrava a přehrady Olešná.

Historie hotelu

V místech, kde nyní stojí hotel Hukvaldy, stával na počátku 20. let 19. století obchod. Na nějaký čas se změnil v nálevnu, která však brzy zanikla. Později majitel šenk obnovil. Když pak zemřel, jeho aktivní žena v roce 1895 rozšířila podnikání a získala právo čepovat pivo, nalévat víno, podávat pálenku a dokonce i vařit jídlo. Později se do rodiny vlastníků přiženil jistý Jiří Mičaník z Fryčovic. Obyčejná hospoda mu evidentně nestačila, a tak se rozhodl podnik přestavět. Psal se rok 1928 a onen muž slavnostně otvíral hotel, který hrdě nesl jeho jméno – hotel Mičaník. Traduje se, že nově otevřený hotel navštívil i nejslavnější rodák Hukvald Leoš Janáček. Dodnes může být všem lidem milujícím jeho tvorbu líto, že se skladatel v hotelu nezdržoval více. Pravděpodobně by se pak na svých prázdninových toulkách oborou nenachladil a o měsíc později nezemřel na zápal plic. A dost možná by pak ještě vzniklo několik pozoruhodných děl, jako jsou například jeho opery Její pastorkyňa či Příhody lišky Bystroušky, inspirované hukvaldskou přírodou.

Hotel pak více – či méně úspěšně fungoval řadu let. V roce 1940 jej ale musel majitel Mičaník kvůli finančním problémům prodat. Nový hoteliér Jiří Smička sice ponechal stejný název, ale z hotelu se dlouho neradoval. Nejprve se mu před koncem druhé světové války na čas proměnil v nemocnici. Přestěhoval se totiž do něj ostravský špitál. Pak o hotel přišel v roce 1948 na základě znárodnění.

Hotel se během následujících let dočkal dvou rekonstrukcí. Jednu dobu v něm bylo dokonce na 87 lůžek. Po revoluci byl vrácen potomkům Jiřího Smičky, kteří ale nemovitost záhy prodali. Tak se stalo, že hotel začal chátrat. Naštěstí se ruina dočkala rozsáhlé rekonstrukce, díky níž má dnešní podobu. Opravy začaly v roce 2006 a skončily v roce 2009

POKOJE

Hotel disponuje celkem 25 pokoji z nichž 9 je dvoulůžkových s manželskou postelí (včetně svatebního apartmánu), 5 dvoulůžkových s oddělenými lůžky. 9 dvoulůžkových se spojenými lůžky. Ubytovat se zde můžou i rodiny s dětmi, pro které máme k dispozici 2 čtyřlůžkové pokoje.

Jako speciální pokoj Vám můžeme nabídnout i svatební aparmán, vhodný k prožití novomanželské noci nebo možnost využít náš pobytový balíček „Romantická noc“, který zahrnuje ubytování právě v tomto pokoji s rohovou vanou i sprchovým koutem.

obr 04

VYBAVENÍ POKOJŮ
Všechny pokoje jsou moderního charakteru. Každý pokoj je vybaven moderní LCD televizí a vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem či vanou. Na vybraných pokojích s manželskou postelí je k dispozici i minibar.
Možnost zapůjčení: fén, župan

REZERVACE
K rezervaci pokoje využijte rezervační formulář. Druhou možností jak si vytvořit rezervaci je kontaktovat nás na e-maiové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo tel. čísle +420 725 174 008.

Po přijetí Vaši rezervace Vám přijde na uvedený e-mail potvrzení o přijetí, až tehdy je rezervace pokoje platná. Pokud Vám potvrzení rezervace nepříjde, je zapotřebí danou rezervaci ověřit.

Pobytové balíčky

Wellness

obr 02

 

Pronájem prostor

obr konference2

Nabízíme k pronájmu velký sál, s kapacitou 100-150 lidí. Sál je vhodný pro různé typy akcí především k pořádání svateb, koncertů, firemních večírků, plesů, konferencí, workshopů, promítání filmů...

Nájemné je individuální na základě osobní schůzky s vedením hotelu.

Dále nabízíme k pronájmu dva menší salónky s kapacitou max. 20 osob.

Nájemné za 1 salónek 500Kč/den.

Všechny společenské akce připravujeme na klíč dle vašich osobních představ a přání.

Pro více informací a sjednání schůzky kontaktujte prosím managera našeho hotelu na tel. +420 725 174 007, +420 774 190 141 e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Svatby

Pro konání svatebních hostin nabízíme velký sál viz. záložka pronájmy, novomanželský apartmán zdrama je pro nás samozřejmostí.

Zajišťujeme 3 chodové sváteční meny - předkrm, polévka, hlavní chod, cena od 260Kč/osoba.

Večerní občerstvení formou rautu - od 300Kč/osoba.

Rádi Vám také pomůžeme s volbou spolehlivé aranžérky, floristky apod.. Můžeme nabídnout i kontakty na námi ověřené kapely, které Vám zpříjemní Váš velký den.

Uděláme vše co bude v našich silách aby Váš den byl dokonalý.

Informace:

Telefon: +420 725 174 008, +420 558 640 834
Platba kartou: Ano
Internet: Ano
Parkování: Ano

Další informace

Adresa Hukvaldy 24, Hukvaldy
Telefon +420 725 174 008, +420 558 640 834
Zobrazeno 5273 krát

Galerie Obrázků