UniquaShop

 

 

 

Ještě více toho naleznete přímo v našem Turistickém informačním centru Hukvaldy.

csskendeplrufrzh-TWvi

NANURI ATELIER - Korejská restaurace

Korejská restaurace Nanuri atelier se nachází v bývalé Restauraci Leoše Janáčka na adrese Hukvaldy 84, na silnici vedoucí doprava od vchodu do obory směrem na Mniší.

Otevřel ji v létě 2022 pan Dae Yong Kim, šéfkuchař s třicetiletou praxí s originální korejskou kuchyní. V České republice žije už 15 let, donedácna ještě působil jako šéfkuchař pro společnost Hyunday Motor Manufacturing Czech s.r.o. v Nošovicích. Na základě svých bohatých zkušeností se rozhodl otevřít vlastní korejskou restauraci s názvem Nanuri Atelier na Hukvaldech. „Nanuri“ znamená v korejštině „sdílet“. Chtěli bychom se všemi, kteří navštíví náš podnik, sdílet dobré korejské jídlo a dobré společné okamžiky. Těšíme se na vás.

Dae Yong Kim

Otevírací doba

Pondělí  ZAVŘENO (CLOSED)
Úterý  11.00 - 18.00 hod.
Středa  11.00 - 18.00 hod.
Čtvrtek  11.00 - 18.00 hod.
Pátek  11.00 - 18.00 hod.
Sobota  11.00 - 19.00 hod.
Neděle ZAVŘENO (CLOSED)

nanuri01

nanuri23

Korejská kuchyně není zatím u nás tak známá jako jiné asijské kuchyně. Je to škoda, protože je chutná a mimořádně zdravá. Je založena hodně na rýži, tak jako kuchyně většiny zemí sousedících s Koreou a základním pokrmem je vařená rýže (Hinbap). Důležitou surovinou je i pšenice, brambory a luštěniny. Další důležitou složkou této kuchyně jsou nudle rýžové nebo pšeničné či pohankové, kaše, polévky, sója a výrobky z ní (pasta, omáčka, tofu), čerstvá nebo nakládaná zelenina, maso, houby, koření, ženšen, sezamový olej, sůl. Z koření je nejpoužívanější česnek a zázvor. Důležitou složkou je také pasta z chilli a korejské vaření se často vyznačuje značnou pikantností.

Maso se používá obvykle vepřové a drůbeží. Oblíbené je také hovězí, ryby a mořské plody, zvlášť používané jsou krevety, chobotnice, ústřice, krabi a sépie. Ryby se často zpracovávají sušením. V oblibě jsou jídla zpravidla dušená, grilovaná, populární jsou také polévky.

 

Kontakt:

Hukvaldy 84

739 46 Hukvaldy

Rezervace přes tel.: +420 722 917 052

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Výběr z oblíbených pokrmů:
Kimči - asi nejznámější korejský pokrm používaný jako příloha. Nakládané a zkvašené zelí v zázvoru, chilli, česneku, rybí omáčce a soli. Je to nejdůležitější součást a příloha všech korejských jídel. Je považováno za jedno z nejzdravějších jídel vůbec.

nanuri27

Bibimbap - populární korejské jídlo. Dušená rýže se zeleninou, kořením, paprikovou pastou, hovězím, vepřovým nebo kuřecím masem a vajíčkem.

nanuri03

Gimbap - korejské rýžové rolky obalené mořskou řasou a plněné orestovanou zeleninou, rybami, mořskými plody, různými druhy masa a vajíčkem. Někdy se jim říká také korejské suši.

nanuri18

Japchae (čapčche) - nudle ze sladkých brambor se zeleninou. Smažené v oleji, sojové omáčce, s mrkví, cibulí, houbami, někdy masem, sojovými výhonky a další zeleninou.

nanuri06

Mandu – korejské knedlíčky sestávající z náplní různého druhu, které jsou obaleny tenkým obalem z těsta. Podáváme Kun Mandu – smažené knedlíčky, anebo Zin Mandu – dušené knedlíčky. Jako náplň si můžete vybrat ze zeleniny, krevet, kimči nebo maso.

 nanuri13

Informace:

Telefon: +420 722 917 052
Platba kartou: Ano
Internet: Ano
Parkování: Ano

Další informace

Adresa Hukvaldy 84, Hukvaldy
Telefon +420 722 917 052
Zobrazeno 7701 krát

Galerie Obrázků