UniquaShop

IC HUKVALDY
TEL:
+420 775 886 844
EMAIL: infocentrum@ihukvaldy.cz
TIC Hukvaldy od 14.3.2020 do odvolání UZAVŘENO
 
| Hrad Hukvaldy UZAVŘEN | Obora Hukvaldy UZAVŘENA

csskendeplrufrzh-TWvi

Ostrava - Biskupství ostravsko-opavské reaguje na celostátní karanténu a nouzový stav vyhlášený vládou ČR z důvodu napadení země koronavirovou nákazou. Až do odvolání bude proto uzavřen vstup do turisty a výletníky hojně vyhledávané Obory Hukvaldy. S okamžitou platností se rovněž pozastavuje provoz ubytovacích zařízení - Penzion Johannes ve Staré Vsi u Rýmařova a Penzion u křížové cesty v Rudě u Rýmařova. K uzavření hukvaldské obory vedla biskupství velká koncentrace návštěvníků. Biskupství děkuje za pochopení a věří, že bude možné brzy vyhledávaná místa znovu veřejnosti otevřít a zpřístupnit.

!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!
TIC Hukvaldy od 14.3.2020 do odvolání UZAVŘENO


Z důvodu rozhodnutí zřizovatele informačního centra - obce Hukvaldy, a vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s výskytem koronaviru COVID-19, se až do odvolání uzavírá Turistické informační centrum Hukvaldy.
Kontaktovat nás můžete telefonicky nebo e-mailem:
• Telefon: + 420 775 886 844
• E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Připomínáme, že HRAD HUKVALDY je také až do odvolání UZAVŘEN‼
Aktuální informace o provozu informačního centra a hradu Hukvaldy naleznete na oficiálních webech:

www.ic-hukvaldy.cz, www.hradhukvaldy.eu, popř. na facebookových stránkách.

Děkujeme Vám za pochopení
a přejeme pevné zdraví.

Od 1. května 2019 se mění návštěvní řád obory, který mimo jiné vymezuje dobu, kdy je možno do obory vstupovat. Hradní oboru bude možno navštívit:

duben – květen: 7:30–19:30 hod,
červen – srpen: 7:30–20:30 hod.,
září – říjen: 7:30–18:30 hod.,
listopad – březen: 7:30–17:00 hod.

Mimo návštěvní hodiny bude obora uzamčená! Toto rozhodnutí bylo vydané na základně pravidelného porušování návštěvního řádu v nočních hodinách. Lidé vstupovali do obory v nočních hodinách, rušili oborní zvěř a vystavovali se nebezpečí ve chvílích, kdy v oboře probíhá odlov zvěře.

Uzamykání obory bude samozřejmě zohledňovat program kulturních akcí, které se konají v oboře a na hradě Hukvaldy.

51053653 hukvaldy obora danci

Milí návštěvníci, turisté, sběratelé,

přinášíme vám nabídku našich suvenýrů, která se neustále rozšiřuje a obměňuje podle vašich přání a námětů. Každý si tak z Hukvald může odnést krásnou vzpomínku nebo milý dárek pro někoho blízkého :)

DSC 0355apacky

packyHRADY webvizitky 100 let ceskoslovenska

Na většinu suvenýrů se můžete podívat v naší fotogalerii zde. Fotogalerii budeme neustále rozšiřovat a doplňovat.

Těšíme se na setkání s Vámi,

tým IC Hukvaldy

 

Silniční vyhlídkový vláček Štramberáček (pravidelná linka Štramberk - Kopřivnice) a vláček Podhoráček (pravidelná linka Kozlovice - Hukvaldy) ukončily svou činnost k 15. 7. 2017. Nyní je možnost pouze pronájmu silničních vláčků na soukromé akce. Více informací na tel.: 602 131 811.

Panoptikum a Muzeum loutek ve Štramberku bylo uzavřeno a loutky se vrátily autorovi panu Knižákovi.

Muzeum Novojičínska ve Štramberku v současnosti nemá expozici, v budově na náměstí je pouze Muzeum Zdeňka Buriana. Nová expozice o pravěku a archeologii se chystá v Muzeu Šipka, které bude pravděpodobně otevřeno koncem roku 2017 v prostorách bývalého Informačního centra (Zauličí 456, Štramberk). V přízemí bude inscenovaná malá jeskyně - zmenšený model skutečné Šipky na protějším kopci, kde jako materiál posloužil umělý vápenec. Součástí expozice budou i exponáty, které se vážou k světoznámé jeskyni.

articles 59 6078