UniquaShop

 

 

 

Ještě více toho naleznete přímo v našem Turistickém informačním centru Hukvaldy.

csskendeplrufrzh-TWvi

VÝSTAVA: Výstava KOMenský v KOMiksu

Kopřivnice
komensky-a3-plakat-vcetne-mapy-01-png-920ed4ba5f791d78923c778da90a2a51 VÝSTAVA: Výstava KOMenský v KOMiksu
Na 4 místech v Kopřivnici, můžete zhlédnout výstavu o životě a díle Jana Amose Komenského.
1) před Technickým muzeem Tatra Kopřivnice
2) u přechodu k Městskému úřadu Kopřivnice
3) vstup do Sadu Dr. Edvarda Beneše
4) u Galerie Galaxie

O výstavě

Při příležitosti 350. výročí úmrtí Učitele národů vyšla kniha snázvem S KOMENSKÝM DO KOMIKSU. Součástí s tímto výročím souvisejících Národních oslav J. A. Komenského byla i výstava založená právě na vytvořeném komiksu. Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského, které sídlí ve Valdštejnské ulici v Praze, připravilo výstavu ve spolupráci s UNESCO a pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Komiksové zpracování života a díla J. A. Komenského by se na první pohled mohlo jevit jako výstava určená výhradně dětem a mladé generaci, nicméně je určena všem zájemcům bez rozdílu věku. Příběh J. A. Komenského sepsala Klára Smolíková za odborné spolupráce Richarda F. Vlasáka a PhDr. Markéty Pánkové. Svými obrazy ho doprovodil komiksový ilustrátor Lukáš Fibrich.

Komenský vkomiksu je výstava o Učiteli národů tak trochu jinak „Chtěli jsme jako Národní pedagogické muzeum udělat něco mimořádného, ojedinělého, co tady ještě nebylo a tak jsme se rozhodli připravit Komenského v komiksu. Prostě ukázat jeho život a dílo jiným způsobem. A myslím, že se to velmi dobře podařilo,“ říká ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny J. A. Komenského Markéta Pánková. „Obrázky zachycují celý život Jana Amose Komenského, od dětství malého Jana přes nejproduktivnější léta až po stáří. Je tam vidět atmosféra doby, ve které žil a co zrovna tvořil. Takže se jedná o velmi konstruktivní a inovativní pohled na to, jak by se mohlo učit o Komenském.“

Národní muzeum a knihovna J. A. Komenského dali možnost zájemcům si tuto výstavu zapůjčit a uvést ve svém městě. Kulturní dům této možnosti využil a tak mohou kopřivničané vidět 25 komiksových obrazů umístěných na 4 bannerových konstrukcích.

Kontakt:
Předprodej v IC Kopřivnice: 774 668 001, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkazy:
Kulturní dům Kopřivnice
Kulturní dům Kopřivnice na Facebooku

 

Informace:

Datum: 22. březen 2021 - 30. duben 2021
Místo konání:
Kopřivnice
Stránky: www.kdk.cz/kultura

Všechny termíny:

  • Od 22. březen 2021 do 30. duben 2021

Mapa: