UniquaShop

IC HUKVALDY
TEL:
+420 775 886 844
EMAIL: infocentrum@ihukvaldy.cz
TIC Hukvaldy OTEVŘENO
| Hrad Hukvaldy OTEVŘEN | Obora Hukvaldy OTEVŘENA

csskendeplrufrzh-TWvi

VÝSTAVA: Dva kamarádi

Příbor
actions-10309-1278 VÝSTAVA: Dva kamarádi

Znají se léta.. Oba jsou dlouhé roky členy Fotoklubu Příbor- Ruýdolf Jarnot byl mnoho let předsedou klubu A Lubomír Jurečka jednatelem. Díky oběma fotoklub započal s pravodelnými výstavami. Oba se zasloužily o otevření výstavní síně a náměstí v roce 1975. Oba pokračovali v pořádaní výstav i po zrušení  výstavní síně. 

Za podpory města Příbora našli nový prostor - chodby příborské radnice. Budova se dnes rekostruuje, a tak Fotoklub Příbor pořádá výstavy v současné době - opět za podpory města - v prvním patře piaristického kláštera, v patře s městskou knihovnou. 

Oba kamarády spojuje nejen přátelství a činnost ve fotoklubu, ale také vášeň pro fotografii. Rudolf Jarlot fotografoval hory po celé Evropě, ale také krajinu Poodří a rybníků u Studénky a Jistebníka.

Lubomír Jurečka dokumentoval hlavně život v Příboře, např. různé slavnosti, a také proměny města - od stavby obchvatu Příbora až po příborské uličky kolem kostela směrem k řece Lubině. Jeho fotografie můžete vídat ve vitríně domu č. 11 na náměstí. Dnes fotografie obou kamarádů zdobí chodbu piaristického kláštera. 

V roce 2019 byli Lubomír Jurečka a Rudolf Jarnot na sjezdu Svazu českých fotografů odměněni za dlouholetou práci ve Svazu českých fotografů a ve Fotoklubu Příbor, z. s. získali ocenění za zásluhy o fotografii. 

Kontakt:
Fotoklub Příbor tel: 556 725 853

Odkazy:
Město Příbor
Město Příbor Facebook
Městská knihovna Příbor
Fotoklub Příbor

 

Informace:

Datum: 1. září 2020 - 2. listopad 2020
Místo konání:
Chodba u městské knnihovny, 1. patro piaristického kláštera v Příboře
Telefon: 556 725 853

Všechny termíny:

  • Od 1. září 2020 do 2. listopad 2020

Mapa: