UniquaShop

IC HUKVALDY
TEL:
+420 775 886 844
EMAIL: infocentrum@ihukvaldy.cz
DNES MÁME ZAVŘENO

 

csskendeplrufrzh-TWvi

VÝSTAVA: Karikatura v hudbě / Hudba v karikatuře

Kopřivnice
actions-7136-8833 VÝSTAVA: Karikatura v hudbě / Hudba v karikatuře

Josef Blecha se celý život vlastně pohyboval na rozhraní několika světů – střízlivého firemního, manažerského a rozevlátého světa uměleckého, výtvarného. A v obou dvou oblastech zanechal výraznou stopu. Do Kopřivnice za námi ale přijel jako výtvarník a karikaturista. 

Josef Blecha je jedním ze zástupců u nás dnes „vymírajícího“ druhu umělců-karikaturistů. Jeho oborem je portrétní karikatura, se kterou začal už v 60. letech, a která u něj postupně přerostla téměř až do podoby druhého zaměstnání. Jeho práce byste mohli najít skoro po celém světě, zpodobňoval herce, malíře, politiky, hudebníky. Jeho karikatury mají ve svých sbírkách třeba Bob Dylan, Dustin Hoffman, Woody Allen nebo americký president Ronald Reagan. Setkat jste se s nimi mohli mimo jiné i na stránkách takových periodik jako je Playboy nebo New York Times. A ani v českém prostředí není Josef Blecha tak docela neznámou postavou. S jeho pracemi jste se naposledy mohli setkat například v nové kuchařce Zdeňka Pohlreicha nazvané Kulinárium, ke které vytvořil celý ilustrační doprovod.

Lašské muzeum se na příštích několik týdnů změní, právě s pomocí Josefa Blechy, na koncertní pódium. K shlédnutí bude jeho výběr karikatur z muzikantského prostředí. Vedle sebe tak uvidíte Leoše Janáčka a Bohuslava Martinů, ale taky třeba Boba Dylana, Freddy Mercuryho a Madonnu.

Kontakt:
Lašské muzeum tel: 556 801 138, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkazy:
Lašské muzeum
Lašské muzeum Facebook
Josef Blecha

 

Informace:

Datum: 31. leden 2019 09:00 - 24. březen 2019 16:00
Místo konání:
Lašské muzeum v Šustalově vile
Telefon: 556 801 138

Všechny termíny:

  • Od 31. leden 2019 09:00 do 24. březen 2019 16:00

Mapa: